Sporty wodne

Zwolennicy ekstremalnych rozrywek bardzo często wybierają takie sporty wodne jak surfing. Potrzebne jest do tego odpowiednie przygotowanie uczestników pod względem fizycznym. Bardzo ważne jest zachowanie odpowiedniej postawy podczas wykonywania kolejnych bardziej skomplikowanych trików. Jeżeli już opanuje się podstawy to zabawa może przerodzić się w efektowną rozrywkę, która zapewnia ciekawe spędzenie wolnego czasu.

Quicksilver sklep internetowy, który dostarcza odpowiednie wyposażenie dla surferów. Surfing to inaczej jazda na specjalnie przystosowanej do tego odpowiedniej desce, która jest unoszona przez tak zwane czoło fali morskiej. Najlepsze efekty można osiągnąć na przybrzeżnych falach oceanicznych. Do uprawiania windsurfingu wymagana jest deska, która posiada żagiel, natomiast deski, które są napędzane paralotnią służą do uprawiania kitesurfingu. Do ciekawych odmian surfingu zalicza się także bodyboard, który polega na ślizgu na desce w pozycji leżącej.

Nie ma łatwiejszych i trudniejszych rodzai surfingu, każda ma swoje plusy i minusy a doświadczony surfer powinien potrafić się odnaleźć w każdej płaszczyźnie. Poważnym niebezpieczeństwem dla sympatyków tej dyscypliny są rekiny. Często mylą one deskę surfingową z fokami czy innymi stworzeniami na które polują i przypadkowo mogą zaatakować człowieka. W historii surfingu znane są śmiertelne przypadki ataków na ludzi przez te drapieżniki. Niestety w bezpośredniej konfrontacji człowiek pozostaje bezradny będąc w naturalnym środowisku tych drapieżnych ryb. Największe zawody surfingowe na świecie rozgrywane są przy plaży Californi i nazywają się US Open. Biorą w nich udział zawodnicy z całego świata. Ostatnio coraz bardziej popularne stają się także zawody nad naszym rodzimym Bałtykiem.

Nie jest jednak możliwe osiągnięcie tam takich fal jak na wybrzeżach Ameryki czy Australii. Co ciekawe surfing zakwalifikował się do oficjalnych dyscyplin Igrzysk Olimpijskich. Jest to świetna wiadomość dla fanów sportów wodnych, którzy teraz będą mogli oglądać swoich faworytów na najbardziej prestiżowych zawodach na świecie. Aby uprawiać windsurfing muszą pojawić się odpowiednie warunki pogodowe takie jak dość silny wiatr, który musi wynosić od trzech do ośmiu stopni w skali Beauforta. Jest on wymaganym minimum, żeby uprawiać tę dyscyplinę. Temperatura powietrza i wody nie odgrywa aż tak znaczącej roli i może ona wynosić nawet poniżej dziesięciu stopni Celsjusza. Poza odpowiednim przygotowaniem surfera ważny jest także jego ekwipunek.